Волинські лісівники переконують, що ліс рубають через короїдів

Волинські лісівники запевняють, що масові рубки лісу пов'язані з поширенням короїдів, які знищують дерева, а не з бажанням нажитися на деревині.
Про це повідомили у прес-службі Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

«З початку року на сьогодні проведено суцільних санітарних рубок на площі – понад 95 гектарів, і вибіркових санітарних рубок на 302 гектарах. Уже на перший квартал 2018 року виявлено уражені короїдом ділянки площею понад 249 гектарів. Їх обстежать спеціалісти лісозахисного підприємства і опісля теж будемо відводити під зруб. Хоча взимку активізація жуків призупиняється, вони впадають у стан спокою у вигляді лялечки. Але біда в тому, що не вимерзають, тому що температурний режим нашої зими цьому не сприяє», – розповів інженер ДП «Любомльське лісове господарство Юрій Загоруйко.

«Масштаби розповсюдження короїдів вражають, – коментує директор ДП «Любомльський лісгосп» Сергій Боярчук. – Тут нема коли сперечатись, чи доказувати. Прикро, що непорозуміння і надалі стаються із місцевими жителями. Хочеться донести до людей, що зараз виняткова ситуація біологічного характеру, ми мусимо реагувати, щоб врятувати насадження. Це нашестя виявлено не тільки у нас. У Європі введені надзвичайні заходи, щоб лісівники якомога ефективніше і дієвіше вирішували проблему. Для працівників лісових господарств – це дуже невтішна ситуація. У нашій роботі є головні напрямки – лісовідновлення, тобто власноруч створення нових насаджень на вирубках, лісозаготівля, охорона і захист лісу. Саме боротьба зі шкідником, коли застосовуються санітарні рубки – і є захист лісу від шкідника. Діємо ми законно, на підставі спеціально виписаних перед тим лісорубних квитків».

«Вголос»